Fair play sports » Novinky » Florbalový kemp FPS – Júl 2017

FLORBALOVÝ KEMP FAIR PLAY SPORTS 2017

 

Športoví hostia, ktorí doposiaľ prišli svojou účasťou podporiť naše kempy :

Richard Pánik (NHL, reprezentant SR)

Andrej Meszároš (KHL, NHL, reprezentant SR),

Martin Marinčin (NHL, reprezentant SR),

Tomáš Surový (NHL, KHL, HC 05 BB, reprezentant SR),

Vladimír Moravčík (majster sveta v Thajskom boxe). 

Aktuálne oznamy:

  • Spätná väzba z kempu od rodičov a detí je pozitívna čo nás veľmi teší a posúva ďalej. Na videozostrihu z kempu sa pracuje. Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na Vás aj o rok. 
  • aktuálne fotky z florbalového kempu nájdete každý deň na našej facebookovej funpage a neskôr aj vo webovej galérii..
  • Stredu na obed prišiel podporiť naše deti na kempe hokejový reprezentant Richard Pánik …Ďakujeme mu

 

 

Fotky z kempu 2017 nájdete aj v galérii :

 

V SKRATKE:

Ponúkame denný florbalový kemp pre začiatočníkov i pokročilých v rozsahu 5 dní pre zmysluplne strávený čas Vašich detí počas letných prázdnin. Je určený predovšetkým pre deti vo veku od 7 rokov (po dohode možná výnimka). Deti budú rozdelené podľa veku a úrovne herných činností jednotlivcov vo florbale, aby mohli medzi sebou súťažiť v duchu fair play. V našom tábore nejde len o florbal, ale zameriavame sa aj na všeobecnú pohybovú výkonnosť hráča ako základ pre všetky druhy športu. Pri rozvoji kondično-koordinačných schopností športovca využívame najmä súťaže, štafety a hry v skupinách. Zverení športovci budú vedení pod skúsenými licencovanými trénermi s florbalovou praxou, takže “o zábavu bude postarané“. Čaká na nich krátka teoretická príprava formou prednášky, videoanalýza ich herných činností a myslenia v hreflorbalový tréning, florbalové súťaže, florbalové hry, florbalové turnaje, kondičná príprava hravou a súťaživou formou s využitím inovatívnych pomôcok, relaxačné cvičenia, oddychové chvíľky, v strede týždňa v poobedňajších hodinách turistika, hry v prírode, budovanie teambuldingu. Nebude chýbať ani športový hosť. Ponúkame dlhoročné skúsenosti v práci s deťmi a mládežou vo florbale na odbornej úrovni. 

V cene je zabezpečený prenájom telocvične, umelej trávy, jedálne a ďalších priestorov, pomôcky pre florbalový a kondičný tréning, zdravotnícka služba, inštruktoripitný režim, obed, olovrant na každý deň, diplompamätné kvalitné tričko, foto-video zostrih, sladké odmeny počas každodenných súťažných disciplín a hier a vecné odmeny pre najlepších na kempe (hokejky, vaky na hokejky, fľaše, potítka, minidresíky, prívesky a iné) 

Doprava :

V prípade záujmu je možné cestovať na miesto konania a späť s dozorom prostredníctvom MHD zo zastávky Sládkovičová, Banská Bystrica len po dohode s organizátorom. Rodičia, ktorí prejavia záujem o prepravu detí verejnou dopravou, prosíme potvrdiť účasť : Vaše deti vyzdvihneme aj odovzdáme v Banskej Bystrici, zastávka MHD Sládkovičova o 7:16 hod. (zraz 7:05 hod.) na miesto konania a príchodom 16:14 hod. – potrebný podpísaný informovaný súhlas TU stiahnuť. Cestovné verejnej dopravy MHD si hradí každý sám!!

PODMIENKY:

Podmienky pre realizáciu tréningov – športová hala s rozmerom na florbal a certifikovanými florbalovými mantinelmi, multifinkčné ihrisko s umelou trávou,, fitnes, stolný tenis a iné. Pár technických údajov o telocvični:
– vnútorný rozmer telocvične – 46,3 x 28,5 m
– svetlá výška – 9,5 m
– športová drevená podlaha JUNKERS
– tribúna pre 200 sediacich divákov
– prístavba, ktorú tvorí technické zázemie, na prízemí (šatne so sprchami, sociálne zariadenia pre divákov, ošetrovňa, vstupná hala a chodby, technické miestnosti (kotolňa, náraďovňa) a na poschodí (výdajňa jedál, školská jedáleň, posilňovňa, sklady, sociálne zariadenia, kancelária).

Stravovacie podmienky – v cene je zabezpečený obed a olovrant na každý deň. Odporúčame si priniesť desiatu.

Účastníci sú povinní si priniesť vhodnú športovú obuv na prezutie:

  • pre vstup do telocvične (čisté podrážky bez malých kamienkov a blata a nie s čiernou podrážkou),
  • iné pre vstup na umelú trávu alebo trávnik. Vstup na umelú trávu je povolený aj v kopačkách.

veci na prezlečenie a výmenu počas tréningu (tričko, krátke a dlhé nohavice).

Pokiaľ si robíte starosti s florbalovým výstrojom, v prípade nutnosti Vám požičiame hokejku, brankársku výstroj (nutná dohoda vopred). Loptičky zabezpečí organizátor. Vlastná výstroj je vítaná.

FLORBALOVÉ TRÉNINGY:

V našich denných kempoch je celý tréningový proces prispôsobený veku a senzitívnemu obdobiu rozvoja pohybových schopností hráčov. Všetci sa naučia základy florbalu, jeho pravidlá a samozrejme radosti z hry. V skupinkách sa deti lepšie skamarátia a budú rozvíjať svoje organizačné schopnosti a v neposlednom rade tímového ducha a fair play, ktorý je správnym základom pre florbal alebo akýkoľvek šport. Pri jednoduchých cvičeniach si vyskúšajú aj rolu trénera, čím získajú pocit sebavedomia a sebadôvery. Ranný tréning sa špecializuje na zdokonaľovanie techniky florbalu s rôznymi pomôckami, ktoré deti motivujú k lepším výkonom. Naši tréneri s praxou majú pripravený systematický, jednoduchý spôsob ako zvládnuť základnú hernú úroveň. Poobedný tréning je zameraný hlavne využitie nadobudnutých zručností v hre. Tu môžu ukázať, čo ráno natrénovali a byť za to patrične odmenený. Každý poobedný tréning bude florbalový turnaj alebo samotná hra.
KONDIČNÁ PRÍPRAVA:

Kondičné tréningy sú šité na mieru danej vekovej kategórii. Myslíme hlavne na všeobecný rozvoj pohybových schopností. Deti nebudú absolvovať žiadne tvrdé tréningy, naopak všetky cvičenia sú jednoduché, zábavné – formou hier a súťaží. Po čase sa naučia narábať s pomôckami ako fitlopta, šprintérsky padák, TRX, koordinačný rebrík, švihadlá, medicinbaly a iné. Nečakajú na nich žiadne činky ani krkolomné cviky. Tréning je zameraný hlavne na funkčnú svalovú silu s využitím CROSSFITOVÝCH techník.  Ku každému športovcov pristupujeme individuálne. Dbáme na zvyšovanie výkonnosti hráča či už po fyzickej alebo psychickej stránke.

Športoví hostia, ktorí doteraz prišli svojou účasťou podporiť naše kempy :

Richard Pánik (NHL, reprezentant SR)

Andrej Meszároš (KHL, NHL, reprezentant SR),

Martin Marinčin (NHL, reprezentant SR),

Tomáš Surový (NHL, KHL, HC 05 BB, reprezentant SR),

Vladimír Moravčík (majster sveta v Thajskom boxe). 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *